Reference detail
Úkol pro SHARCHITECTS
Na místě s dechberoucím výhledem na údolí a masiv hory Sněžky je horská chata Seibert názornou ukázkou osudu obdobných krkonošských rekreačních objektů.
Vývojem historie se měnily nároky na ubytování, množství i typ rekreantů a snaha uspokojit jejich potřeby měla za následek vznik přílepků z různých období. Jev, při kterém stále nevyhovující stav majitelé uvádí do žádané podoby přistavováním a vrstvením, má za následek většinou zcela nečitelný balast nekoncepčních stavebních zásahů v konečném důsledku zcela pohlcující často půvabnou jednoduchou stavbu.
Budova dnes již naplňovat vysoká očekávání, možnost zahraničního srovnání a celkově odlišné představy návštěvníků hor o rekreaci, nezvládá . Nutí tak majitele
do zásadního rozhodnutí o budoucí podobě.
Navržené řešení
Navrhované řešení vychází z hmotového dělení stávajícího objektu, kdy po odstranění spojovacích chodeb, tunelů a mostů získáváme tři čisté objemy. Povolený nárůst podlahové plochy, logicky požadovaný investorem k naplnění, jsme pak rozdistribuovali do těchto tří celků. Tvar vychází z klasického podélného objemu krkonošské boudy s výraznými štíty a malým sklonem. Velká hmota penzionu je rozbitá na jednotlivé apartmánové domky s příkrými horskými střechami. Tato kombinace nechává vzniknout netradiční geometrii střechy. Použité materiálové a barevné členění - kamenný sokl, dřevěná fasáda a tmavá antracitová střecha se zcela podřizuje místním zvyklostem.